Lasiet interviju ar Sjui Mintanu žurnālā IR
Cigun Meistars Sjui Mintans ir «Kundavell» institūta direktors Pekinā un Sietlā (ASV) un Džun Juaņ cigun Ķīnas asociācijas prezidents kopš 1988. gada, Pekinas rietumu – ķīniešu apvienotās slimnīcas profesors un Vispasaules Akadēmiskās medicīniskās cigun organizācijas padomes loceklis.
Viņš vada seminārus, demonstrē Džun Juaņ cigun sistēmas un domformu terapijas ārstnieciski atveseļojošās metodes dažādās pasaules valstīs.
Sjui Mintans dzimis pazīstama ķirurga ģimenē Henaņas provincē. Viņš ir beidzis Sianas Universitāti inženiera programmētāja specialitātē un aspirantūru Pekinas Universitātē, divus gadus stažējies Amerikas Moderno datortehnoloģiju centrā, strādājis Ķīnas zinātņu akadēmijas programmēšanas laboratorijā un kā vadošais speciālists Cilvēka īpašo spēju pētījumu institūtā.
Sjui Mintans kopš agras bērnības ir nodarbojies ar ušu un, uzsākot studijas universitātē, arī ar cigun. Ilggadīgā prakse, apbrīnojamā neatlaidība un iedzimtais talants ir ļāvuši Sjui Mintanam ne- ticami īsā laikā iegūt augstu cigun meistarības pakāpi, mācoties pie daudziem izcilākajiem Ķīnas Skolotājiem un Meistariem. Paralēli pamatspecialitātei Sjui Mintans apguva arī tradicionālo ķīniešu medicīnu un, jau sākot ar trešo studiju kursu, strādāja par diagnosticētāju Pekinas slimnīcā.
Meistars Sjui Mintans sāka mācīt Džun Juaņ Cigun ārpus Ķīnas 1991. gadā. Kopš 1998. gada viņš ir vadījis ikgadējos starptautiskos cigun retrītus Šaoliņā, Ķīnā. Kā pašreizējais Džun Juaņ Cigun apmācību līnijas turētājs viņš māca Džun Juaņ Cigun un imidžmedicīnu visu līmeņu studentiem. Pašlaik Miestars Sjui Mintans savu laiku sadala starp apmācībām un pētniecību Kundawell institūtā Pekinā un daudzo ārstniecības sesiju, apmācību un semināru vadību visā pasaulē.
Sjui Mintans ir viens no mūsdienu izcilākajiem skolotājiem un ārstiem ķīniešu medicīnā, viņš ir mācījis Džun Juaņ cigun sistēmu vairāk nekā 50 000 studentiem vismaz 17 valstīs, un uzrauga klīnikas visā pasaulē.
2006. gada jūlijā ASV Kongresa locekļi uzaicināja profesoru Sjui Mintanu piedalīties apaļā galda sanāksmē, lai sniegtu ziņojumu par imidžmedicīnas efektivitāti un tās attīstību.
2006. gada 22.-28. jūnijā profesors Sjui Mingtans un stīgu teorijas (kvantu fizikas) dibinātājs Mičio Kaku tika uzaicināts uz Starptautiskās ISSSEEM ASV 16. gadskārtējo sanāksmi, lai sniegtu prezentāciju par tēmu "Imidžmedicīna".
Meistars Sjui Mintans un viņa dibinātā Kundawell institūta speciālisti ir aicināti prezentēt savus pētījumus un metodes vairākos desmitos starptautisku Ķīnas tradicionālās medicīnas konferenču.
Pēc aptuveniem aprēķiniem, profesors Sjui Mintans ir pilnībā izārstējis vairāk nekā 10 000 dažādu slimību gadījumu, izmantojot imidžmedicīnas diagnostikas un ārstēšanas metodes. Vienlaikus viņš ir apmācījis aptuveni 50 000 studentu imidžmedicīnas ārstēšanas un veselības uzturēšanas prasmēs. Pašlaik visā pasaulē ir aptuveni divdesmit imdižmedicīnas veselības institūti un aptuveni 3000 pilna laika imidžmedicīnas praktizētāju.
Profesors Sjui Mintans ir veiksmīgi ārstējis Krona slimību, atrofiju, kakla skriemeļu slimības, mugurkaula diska trūci, astmu, bērnības epilepsiju, kurlumu, slimības izraisītu aklumu, sirdslēkmes un tās komplikācijas, diabētu un daudzas citas slimības. 2009. gada Starptautiskajā tradicionālās medicīnas tehnoloģiju simpozijā un visas Ķīnas forumā par progresu tradicionālās ķīniešu medicīnas ārējā ārstēšanā profesoram Sjui Mintanam tika piešķirta balva "Visas Ķīnas izcilais ieguldījums tradicionālās ķīniešu medicīnas ārējās ārstēšanas izpētē".
Sjui Mintans (Xu Mingtang) ir pašreizējais Džun Juaņ cigun Meistars un apmācību līnijas turētājs. Viņš nāk no senas šamaņu un kungfu ģimenes, kas ir cieši saistīta ar Šaoliņas klosteri Ķīnā. Attēlā redzamā Šaoliņas klostera zāle ir veltīta Sjui Mintana dzimtas sentēvam - Kimnaru, kurš bija viens no nozīmīgākajiem Šaoliņas klostera Hu-Fa (garīgajiem sargiem). Saskaņā ar savas ģimenes tradīcijām Sjui Mingtans šos ģimenes principus ievēro līdz pat mūsdienām.
Ne mazums cilvēku uzskata, ka ušu, Taiczi un daudzu cigun formu aizsākumi meklējami šajā klosterī. Patiesībā šis klosteris celts vēl pirms šo mākslu parādīšanās. Apmēram pirms diviem tūkstošiem gadu sāka mijiedarboties un saplūst Budisma, Daoisma un Konfūcisma sistēmas. Bet, tā kā šajā rajonā jau ļoti sen praktizēja Džun Juaņ cigun, visās šajās sistēmās ir pārņemti arī Džun Juaņ cigun prakses elementi. Zināms, ka apmēram pirms pusotra tūkstoša gadu līdz ar Bodhidharmu Ķīnā ienāca čaņ sistēma (pazīstama arī kā zen). No Šaoliņas klostera tā sāka izplatīties tālāk. Čaņ sistēmu ļoti stipri ietekmēja vietējās prakses un filozofija un faktiski tā savienojās ar vietējo gunfu un Džun Juaņ cigun sistēmu.
Bet galvenā atšķirība ir tāda, ka čaņ sistēma kopumā ir reliģiska sistēma. Džun Juaņ cigun, neskatoties uz savu tik seno izcelsmi, palicis brīvs no reliģiskas pieskaņas, un to drīzāk varētu pieskaitīt pie zinātniskā novirziena. Džun Juaņ cigun sistēma ir veidota, lai jums būtu iespēja visu saņemt savas prakses rezultātā. Un sasniegtais būtu jūsu pielikto pūļu, neatlaidības un ieguldītā darba rezultāts.
Profesors Sjui Mintans nodibināja Pekinas Medicīnas pētījumu Kundavelas institūtu 2008. gada aprīlī. Institūts koncentrējas uz mūsdienu medicīnas pētījumiem atbilstoši starptautiskajiem standartiem. Tas piedāvā imidžmedicīnas apmācību programmas, profilaktiskus veselības uzturēšanas kursus, rehabilitāciju, pašizaugsmes vingrinājumus un Džun Juaņ cigun meditācijas.
Institūta mājas lapa